top of page

CREATIVE BUSINESS ACADEMY

Estel ile

Online Eğitimler

Design Sketch Desktop

MARKANI YARAT 101

Estel ile

Bu eğitim ile kendi markanızı yaratmak için kapsamlı bir bilgi ve ilham alacaksınız.

pexels-karolina-grabowska-4207892.jpg

KENDİ WEB SİTENİ TASARLA

Change the text and share something about the collection you would like to feature.

pexels-karolina-grabowska-4207892.jpg

ANNELER İÇİN YARATICILIK

Change the text and share something about the collection you would like to feature.

pexels-karolina-grabowska-4207892.jpg

KENDİ KART DESTENİ YARAT

Estel ile

Kendi kart destenizi yaratmak için ihtiyacınız olan her şey..

pexels-karolina-grabowska-4207892.jpg

BASİT İLÜSTRASYON

TEKNİKLERİ

Change the text and share something about the collection you would like to feature.

pexels-karolina-grabowska-4207892.jpg

DİJİTAL ÜRÜN

TASARIMI

Change the text and share something about the collection you would like to feature.

pexels-karolina-grabowska-4207892.jpg

Teşekkürler...

“Estel ile ilk randevumuzun olduğu gün Almanya’da yaşayan ‘patronuma’ mesajla işi bıraktığımı yazmıştım. Saat 18. 00 civarı buluşacaktık Estelle. Hem geç kalmıştım hem de yol boyu karşı tarafa neden işi bıraktığımı, neler yaşadığımı anlatmaya çalışıyordum. Yalan değil masaya oturduğumda sinirden kalbim kulaklarımda, zihnim karman çorman ve yüreğim panik halindeydi.. Estel tüm sükunetiyle neden orada olduğumu, ne aradığımı sormaya çalıştı. Ona cevaplar vermeye çalışırken içimden geçen hafiflik ile karışık korku duygusu beraber çalışmamızın sonunda netlik, güven, teslimiyet ve bolluk bereket enerjisine dönüştü. Benim oradan oraya atlayan fikirlerimi büyük bir sabır ve profesyonellikle kategorize etmenin yanı sıra kendimden kaçmaya çalıştığım anlarda aslında nelere sahip olduğumu gösterdi. Sırf bunun için bile minnet duygum çok yüksek kendisine.
Şimdi geriye dönüp baktığımda muazzam dönüşümlere vesile olan bu yolda yanımda yürüdüğü, benimle ışığını paylaştığı ve evrenin her bir parçasının kendi içindeki yaratıcı gücü kucaklaması için inanmayı hiç bırakmadığı için şükürler olsun!
İçimizdeki yaratıcı güce..Namaste!”

Gaye, Yoga Eğitmeni

“Değişim ve dönüşüme niyet ettiğimi farketmeden çok büyük bir fırsat olarak karşımda duruyordu Estel’in atölyesi. Ne ile karşılaşacağımı bilmeden zamanın kendi içinde akışına koyverdim kendimi ve tüm şartlarımı zorlayıp katıldım o gün o büyülü çembere.
Estel’in engin deniz bilgileri, öğretileri, yol gösterici ve kendini çembere bırakmaya güven verici duruşuyla zaman nasıl geçti anlamadım.
Niyetimdeki düşünceler daha çemberden henüz çıkmışken aldığım haberlerle gerçekleşme yoluna girmişti bile.
Çemberden sonraki dönüşüm, değişim, farkındalık ve ön önemlisi Estel’in hep çok yakında hissettiğim zihnime kazınan cümleleri ile artık herşey daha farklı. İyi ki geldin Estel, iyi ki tanıştık. Atölye bitiminde bendeki anılar hala saklı o minik kağıtlarda ve hala çok değerli her bir görüş. ”

Aysun, Tasarımcı

Estel Bensinyor ile çalışmamız 6 görüşme ile sınırlı değildi; görüşmelerimiz öncesinde hediye ettiği marka yaratma kitapçığı ve döngü takip defteri ile, kimi bu basılı yayınların içinde yer almasına rağmen, her görüşme sonrası paylaştığı çalışma sayfaları ve ara mesajlaşmalarımız sayesinde ihtiyacım olan kolaylaştırıcılık hizmetini büyük bir keyifle aldım.

Süreç boyunca, kendime dair bildiğim ama yaşama nasıl geçireceğimi bulamadığım armağanlarımla ilgili somut, pratik çözümler keşfetmemi kolaylaştırdı, ürün ve hizmet alanımla yakından bağ kurabildiğini ve anlaşıldığımı hissettim. 

Her seans kendimle bağlantıya geçtiğim bir çember gibiydi, karşılıklı olarak tamamlanmış hissedene kadar süren her seansımızdan somut "ödevler" ve motivasyon ile ayrıldım. 

Eril dişil farkındalığı ile bağım birazcık daha keskinleşti, görünür olmaya ve günümüz oyun kurallarını benimseyip bunları kendime göre uyarlamaya dair bir kabul, yumuşak bir anlayış gelişti.  

Yaşamdaki sonsuz olasılığa dair duyduğum çok çeşitli heyecanlar olduğunu kabul edip alışılagelmiş piyasa değerlerini taşıyan bir "marka" sahibi olmanın bana göre olmadığını, bir ürünü sonsuza dek sahiplenemeyeceğimi ve resmî evraklar, sistemsel işlerle ilgilenmek istemediğim konusunda kendimle son kez yüzleştim ve içimdeki baskıdan özgürleştim. 

Kendim olmama dair hobi sandığım armağanlarımın da geliştirildiğinde parayla takas edilebilecek birer ÜRÜN olacağına dair yeni bakış açısı edindim. Bu soyut ve somut ürünlerimi geliştirme ve sınırlarını çizme ve tanıtımını yapma konusunda daha güçlü hissediyorum.


Aliye Burcu 

Merhaba Estel,

Öncelikle ilham, cesaret ve yaratıcılık dolu eğitim ve paylaşımların için çok teşekkür ederim. Grubun enerjisi ve uyumu çok güzeldi.  Samimiyet dolu kalpten anlatımın beni kendi yolculuğumda feminen lider olmam konusunda çok cesaretlendirdi. Bununla birlikte güçlü bir şifalanma da hissettim.  

Yaptığımız çalışmalarda beni en derinden etkileyen kazanım feminen ve maskülen enerjilerle ilgili fakındalığım oldu. Özellikle kadın olmayı bir kez daha gözden geçirdim.  Kendimi yaratıcı bir şekilde ifade edebilmem için maskülenin, feminen enerjinin bilgeliğine, şefkatine ve coşkusuna ihtiyacı olduğunu; bunu da birbirleriyle sağlıklı diyalog geliştirerek birbirlerinin ihtiyaçlarını görerek ve duyarak başarabileceklerini gözlemledim.  

Sanıyorum ki bu değerli çalışmalar içimdeki çok temel bir kısır döngüyü kırdı. Şu an bulunduğum noktada, sanki yaklaşık 10 yıl önce çözmeye başladığım bir ip yumağının son düğümünü çözmüş ve rahatlamış olarak deneyimliyorum kendimi. Bunu da bolluk zihniyetini hayatımda daha çok yaşatarak ve feminenin sesine kulak vererek gerçekleştireceğime olan inancım senin sayende daha da güçlendi.  Bunun için şükranla doluyum.

O yüzden sana açtığın şifa ve bolluk enerjisiyle dolu alan için çok teşekkür ederim. Beni kendime getirdi diyebilirim :)

Markamı yaratma sürecinde bu farkındalıklarımın, senden aldığım yaratıcı ilhamın ve cesaretin yoluma ışık tutacağına inanıyorum. Aynı zamanda harika renk ve özgün tasarımlara sahip ajandalarını da kullanmaya başladım ve üzerinde çalışmalarım devam ediyor. 

Sevgilerimle

Görüşmek dileğiyle

Gizem

"Estel’le çalışmak mı? Son zamanlarda kendim için yaptığım en iyi şey. Aralık ayında ondan haberdar olduğumda, web sitesindeki birçok yazısını okumuş, aldığım ilhamla yeni yıl için hedeflerimi ortaya koymuştum. Hemen ajandalarımı sipariş ettim. Onunla çalışmak içinse birkaç ay daha bekledim. Keşke hiç beklemeseymişim 😊 Ajandalarında, yazılarında, paylaşımlarında hissettiğimiz sezgisellik, farkındalık ve yaratım gücü var ya, siz onu bir de birebir çalışmada görün… Her görüşmemizde öyle tespitleri oldu ki… Yaratım gücümü onurlandırmak, içimdeki kadını daha iyi tanımak ve potansiyelimi ortaya koymak için yapmam ve artık bırakmam gereken şeyleri onunla çalışmak hem çok keyifli hem de çok şifalandırıcıydı. Ve bu süreçte attığım somut adımların sonuçlarını görmek ve paylaşmak da harikaydı…. Şimdi koyduğum hedeflere doğru daha kararlı biçimde ilerliyorum, Estel’in bu süreçteki desteğini hiçbir zaman unutmayacağım. Profosyonelliğin, objektifliğin, yargısızlığın, yaratıcılığın ve daha bir çok şey ile bana her zaman ilham vermeye devam edeceksin Estel…Sana çok teşekkür ederim. İyi ki varsın..

Müge

“Estel benim yapmak istediğim işin kapılarını bana açtı. Bana fark ettirdi ne için çalıştığımı ve aslında ne yapmak istediğimi. Evet, işimi yapıyordum ama kendi kabuğumdaydım. Bana kabuğumdan çıkma fırsatını verdi. İnsanın kendi işini yaratmasında çok iyi bir destek olduğunu düşünüyorum. Enerjisi bana çok iyi geldi ve diğer kadınlara da iyi geleceğinden çok çok eminim. Kitapları da başucu kitabım oldu.”

Aysu, Klinik Psikolog

Uzun zamandır içimde tuttuğum ne varsa, istediğim, hayal kurduğum her şeyi seninle önüme aldım, ertelemeden. Bir şeyleri yapma şeklim değişti. Hayatımı yaşama ve isteme, gerçeğe dönüştürmeye olan bakış açım değişti. Belki öncesinde kurban rolünde, cesaretsiz ve başkalarından bekliyordum adımları. Şimdi bir birey olduğumu hatırlıyorum, kendi kararlarımı verip sorumluluk almayı. Bu süreç için bin tane teşekkür. İyi ki varsın.

Zeynep 

“Estel was an amazing coach and mentor to me for about 3 months when I was just beginning my coaching journey. Estel helped me design my entire coaching program. I was able to gain massive clarity on who I wanted to coach and the way I was going to coach them. Estel has amazing energy and is an absolute pleasure to work with. Estel always showed up powerfully for me! I highly recommend her and wouldn’t hesitate to work with her again! ”

Whitney, Life Coach

“Farkındalık, açığa çıkarma, cesaret verip harekete geçirme gibi sonuçlar doğurdun bende. Benim için hayatımda bir olay olumsuz gelişti, eskiden olsa takılıp kalırdım. Şu an kalmıyorum. Ben odaklı olmaya çalışıyorum. Mutluluğu birinde değil kendimde arıyorum. Biriyle nasıl mutlu olmaktan hoşlanacaksam, kendi kendime bunları yalnız yapıyorum. İlk derste epey şey öğrendik ama bunları ilerletmek ve uygulamak gerek, sindirmek için. Bir süredir fotoğraflarda gözlerim parlamıyordu. Birlikte geçirdiğimiz günden sonra çektiğimiz fotoğrafta ise gözlerim parlıyordu. Bence bir kadının gözlerini ışıldatabiliyorsan, başarmıssın demektir.”

Ece, Mimar

Sevgili Estel, bu dünyaya sunmak istediğiniz değerleri ve içinizdeki gizli cevheri ortaya çıkarmanız konusunda sizi destekleyen, nelerin sizi heyacanlandırdığını ve tüm bunları net bir çerçeveye oturtma konusunda harika bir rehberlik sunuyor. Kadınlar için Geliştirdiği ürünleri ve kendisinin yumuşacık enerjisi  ile içindeki potansiyeli ortaya dökmek ve bunu bir işe dönüştürmek isteyen her kadına Estel ile çalışmayı tavsiye ederim.

Özgür, Wellness Uzmanı

Merhaba Estel, 

 

Bugünkü program için çok teşekkür ederim. Paylaştıkların sayesinde yaptığım işte aslında haketmediğim ve yetersizlik inançlarım, almayı bilmemem ve görünür olmamam nedeniyle yaşadığım etkileri farkettim. Öte yandan, aslında ben yapamıyorum ya da yapamam gibi düşüncelerin yersiz olduğu, korkuya ve bahanelere teslim olmadığım ve güçlü yanlarıma odaklandığımda doğal olarak kendimi gerçekleştirebileceğimi anladım. Fakat,  uzun süredir dediğin gibi yanlış yerde ateşimi harcadığım hissiyatım,  inançlarım, kaygılarım ve öz şefkatten uzak yaklaşımım nedeniyle henüz çalıştığım alanın benim doğal halime uygun, yaratıcılığımı ortaya çıkarabileceğim bir alan mı, yoksa düşüncede yöneldiğim diğer alanlara mı kanalize olmam gerekiyor bilemiyorum. Belki ikisini yapmanın da bir yolu vardır bilemiyorum. Önce gerçekten kendimi keşfetmeliyim, -miş gibi mi yapıyorum, yapmama gerek var mı, yoksa kendim olarak zaten bu alanda iyi olabilirim de bunu engelliyor muyum anlamalıyım. Feminen ve maskülen taraflarımı dengeleyerek istediklerim ve yapacaklarım konusunda netleşmem gerekiyor anladığım. Katkıların için sana da bu yolda rastlamış olmaktan çok mutluyum. Yeniden görüşmek dileğiyle,

“Yolculuğumun henüz başındaydım. Kurumsal hayatım devam ediyor lakin ben hiç mutlu değildim. Nasıl yapacağımı bilmiyordum. Garantili iş hayatını bırakmak beni korkutuyordu. Bir kere denemiş ve başarısız olmuş geri dönmüştüm. Bu arada elimde bir dolu sertifikam vardı. Yapmak istediğim meslek yoga eğitmenliğiydi. Bu konuda yoğunlaşmak ve para kazanmak istiyordum.
Estel’le ilk seansı yaptığımızda amaçlar ve hedefler istedi. Bana çok uzaktı aslında hayal kurmak. Olabilir en yükseğini söyleyerek başladım. Hangi konularda başarılıyım, hangi konularda desteğe ihiyacım var detaylı bir yol haritası çıktı. Çalışmamız ümit doluydu. Beni heyecanlandırdı. Çok yüksek bir hayal gözükürken gözüme olabilirliği daha baskın gelmeye başladı.
Oldukça detaylı ayrıntılara önem vererek sizi sizin içinize döndürerek çalışıyor. Gücünüzü kapasitenizi fark etmenizi sağlıyor. Bu dönem zarfında enerjisel olarak işimden ayrılmıştım. Panik halindeydim. Estel’in ‘momentum hareket hareket nereye gitmek ne olmak istiyorsan ona doğru hareket’ içime işlemişti. Sizi nasıl yönlendireceğini biliyor.  Benim için Estel’le çalışmak cesaretlendirici oldu. .
Şu an hayatımı Yoga eğitmenliğinden kazanıyorum. Yapmaktan zevk aldığım benim için iş olmayan meslekten geçimimi sağlarken, huzurum ve keyfim, sağlığım yerinde. En önemlisi zaman zenginiyim. Kendi patronum kendimim. Tüm bunların yanında kendimi geliştirmeye, evime ve çocuklarıma daha fazla vakit ayırabiliyorum.
Sevgili Estel yürekten teşekkür ediyorum.

Meral, Yoga Eğitmeni

"Ben kendime inanmazken, sen bana inandın. Geçirdiğimiz sürede zaman zaman beni kendimle yüzleştirdin, bazen de beraber güldük. Hem derin hem somut bir yaklaşımla kendime inancımı yerine getirdin. 

Selin

Çemberdeki kalp açıklığın, alan tutuşunla kendimi hem güvende hem açılıyor hissettim. Kadınların çembere neden ihtiyaç duyduğunu seninle anladım. Benim de bir sesim var, varolan bu sesi cesaretle kullanmak için senden aldığım ilhamla devam ediyorum. Yakın gelecekte kendi sesimi daha çok duyurmak için çalışmalarımı yapıyor olacağım, ilhamım sensin...

Gizem

Uzun zamandır kendimi en güçlü hissettiğim yeni kararlar aldığım bir akşam oldu, sanki toprağımı ters düz ettim, çapaladım yabani otları temizledim de şimdi tohumları ekme ve çatlama zamanı gelmiş hissiyatım ve cesaretim var .

 

Markamın bel kemiğini şekillendirdim diyebilirim üzerine motivasyonla çalışacağım, sanırım dün beklediğim hareket enerjisi bana geldi.

 

Ritim Handmade eskinin ritmini yaşatacak, kadınlara ilham ve gelir kapısı olacak bir marka olarak çalışmalarına başlıyor olacak.

Teşekkür ederim can kadın.

Damla

Merhabalar Estel Hanım,

 

Tüm kattıklarınız ve verdikleriniz için teşekkür ederim hem kendim hem alan adına. Çok şaşırdığım bir şey oldu, eril yanımı, maskülen tarafımı hiç duymadım. Sanki uykuda gibi ya da hep yanlış yerlerde dolandığım için o da dolanmaya gitmiş, dönmemiş gibiydi.

 

Ayrıca bir marka yaratmadan evvel yapmam gereken en önemli şeyin kendimi tanımak, bilmek, sevmek ve koşulsuz kabul etmek olduğunu bir kez daha gördüm. Kendimi belli kalıplara sokmaya çalışıp durduğumu ve asıl özümün tam olarak ne olduğunu bilmediğimi fark ettim. Sorsalar anlatırım ama anlatığım ne kadar ben olur? Rengim ne? Cümlem ne? Sözüm, sesim, enstrümanım ne? İşte bende bu soruları canlandırdınız. Açıp açıp bu mailimi ve bu soruları da okuyacağım ki kendimi bilme yolumda hatırlayayım düşüneyim, hissedeyim cevapları, kendimi gözlemleyeyim. Bu nedenle ben marka yaratma yoluna çıkmadan evvel kendini bilme yoluna en azından bir ayağımı koyayım. Bir de şimdiye dek yapmış olduklarımı, eski teknolojik aletler ve makyajsız çekimlerle, kötü ışıkla yaptığım videolarımı başkalarıyla kıyaslamaktan vazgeçmeye niyet ediyorum ve yaratımımı kutlamayı seçiyorum. Onlar benim bebeklerim, çocuklarımdı ama ben hep birilerine sorup görüş alıp sonuna dek sahiplenmedim ve kısa sürede yapmaktan vazgeçtim. Yarattıklarıma yeniden bakmayı diliyorum. Eskiden çok resim yapar, yazı yazardım. Bunlar nereye gitti diye de sorgular oldum. Kendimi, tamamen kendimin seçtiği bir yola koyarken dişil yanımı aktive etmiştim, teslim olmuştum, ama bu yol bozuk erilin yolu olmaya doğru dönmekte, fark ettim. 

 

Tüm farkındalıklar, sorular, şaşkınlıklar için minnettarım. Sevgimle...

 

Çisem 

Bireysel Program
Detaylı Bilgi Formu

Teşekkürler, en kısa zamanda dönüş yapılacaktır.

bottom of page