2.jpg

Estel is graduated from advertising and fashion schools. She has worked long time in fashion reklamcılık ve moda tasarımı eğitiminin ardından, tasarım, ürün geliştirme ve pazarlama iletişimi alanında farklı firmalarda uzun dönem çalışmıştır. Şu anda hem tasarım atölyesindeki projelere devam ederken; aynı zamanda bireysel koçluk ve marka danışmanlığı yapmaktadır.

2013 yılında tam zamanlı çalışırken, kendi tasarım atölyesini kurmuştur. Çeşitli firmalara ve şahıslara tasarım hizmetleri sağlayarak ve ürünler tasarlayarak yaratıcı yolculuğuna devam etmiştir. Tasarım atölyesi kapsamında, kartpostallar, takvimler, dijital baskılı şallar, bardak altlıkları gibi ürünler üretmiş, 6 çocuk kitabının çizimlerini yapmış, Türkiye, İngiltere, Amerika ve Kanada gibi çeşitli ülkelerde girişimcilere logo tasarım ve kurumsal kimlik çalışmaları yapmıştır. Park Inn Radisson, Alavya, Summer Forever gibi bir çok markaya tasarım hizmeti, Pechakucha gibi çeşitli organizasyonlar için afiş tasarımları, 4 farklı mağazada ve online platformlarda ürünlerini satmış, kişiye özel davetiye tasarımları, ilüstrasyon sergileri düzenlemiştir. Toçev ile sosyal sorumluluk projesi kapsamında tasarım koleksiyonları bulunmaktadır. Kadınların özel döngülerine yönelik takvim tasarımını, bağımsız yayıncı olarak ürettirmiş ve ilgi duyan kadınlarla buluşturmuştur. 2018 yazında ilk ilüstrasyon kitabı Kadın Doğası ve Yaratıcılık, Pingala Yayınevi aracılığıyla yayınlanacaktır.

Tasarım atölyesi çalışmaları devam ederken, 2010'dan beri katıldığı kişisel dönüşüm, dişilik, pazarlama, koçluk, yoga ve çeşitli eğitimlerinin kendi hayatını dönüştürmesinden yola çıkarak, 2017'de kadınlara yönelik Kadın Doğası ve Yaratıcılık eğitimini oluşturmuştur. Feminen farkındalık çalışmaları ile kendi özel hayatını, işini dönüştürürken aynı zamanda bunu kendi yaratıcı kariyer yolculuğuna dönüştürmüştür. Tasarım atölyesinde edindiği tasarım, ürün geliştirme, satış ve pazarlama deneyimlerini, kadınlara özel feminen farkındalık, yaratıcılık öğretileri ile birleştirerek gruplara yönelik eğitimler ve bireyler için koçluk programları düzenlemektedir.

Dünyanın çeşitli yerlerinde öğrendiği öğretileri, teknikleri ve dönüşüm sürecini diğer kadınlarla paylaşmak ve şifa çemberinin genişlemesine katkıda bulunmaya niyet etmiştir. Her insanın en yüksek potansiyeline ulaşması, kendini ifade etmesi, yaratıcı yolunu bulması, kendini gerçekleştirmesi için çeşitli teknikleri uygularken, bu konudaki araştırmaları ve deneyim süreci devam etmektedir.

Gülenay Pema'dan aldığı Gizemli Dişilik Eğitmenlik Programı ve 200 saatlik Hatha Yoga (YogANA) eğitmenlik programı teknikleri hayatını derinden etkilemiştir. Hindistan'da Prem Baba'nın öğretileri ile daha derinden tanışmış ve hayatına yepyeni bir kapı açılmıştır. Sri Prem Baba'nın öğretilerini okuma ve hayatına adapte etme yolunda devam etmektedir. 
Hollanda'da Future Leaders Forum eğitimini, Kara Maria Ananda'nın Healing Arts Teacher Training, Healing Arts Business, Womb Cycles, Pleasure of Pampering programlarını, Maia University kapsamında tamamlamıştır. Momentum koçluk programına devam etmektedir. Sanatla terapi üzerine araştırmalar yapmaktadır, bu konu üzerinde University of Florida'dan Healing with Arts sertifikası bulunmaktadır. Monika Nataraj'ın Mystic Dance & Tantra Yoga programında, yaratıcılık ve dişilik arasındaki etkileşimi daha derin seviyede çalışmıştır. Devrim Akkaya ile 200 saat Yin Yoga Eğitmenlik programını tamamlamıştır. ICF ve AC onaylı sertifikalı profesyonel yaşam koçudur.

Teknoloji, bitki yetiştiriciliği, sağlıklı yaşam, girişimcilik konularında kendini geliştirmeye devam etmektedir.

Eğitimlerinin ve tasarım atölyesinde verdiği çeşitli hizmetlerin yanı sıra, ürünlerini çeşitli mağazalarda bulabilir, senede bir kez hazırladığı sergilere katılabilirsiniz.

MAĞAZALAR
Envai Bebek, İstanbul
Envai Coffee House ,Gayrettepe, İstanbul
Minoa, Akaretler, İstanbul
Karum, Nişantaşı, İstanbul

SERGİLER
2017 Yeni Yolculuk Kişisel Sergi, Envai Coffee House, İstanbul