Kadın Doğası ve Yaratıcılık

Neredeyse her ay Kadın Doğası ve Yaratıcılık etkinliğini yapıyoruz. Katılımcılarla birlikte geçirdiğimiz bir kaç saat içinde bile içimizde uyanan coşku, birlik, farkındalık ile yeni bir yol için bir kapı açılıyor.

Bir katılımcı yorumu: "Kadın Doğası ve Yaratıcılık etkinliği, farkındalık, açığa çıkarma, cesaret verip harekete geçirme gibi sonuçlar doğurdu. Benim için hayatımda bir olay olumsuz gelişti, eskiden olsa takılıp kalırdım. Şu an kalmıyorum. Ben odaklı olmaya çalışıyorum. Mutluluğu birinde değil kendimde arıyorum. Biriyle nasıl mutlu olmaktan hoşlanacaksam, kendi kendime bunları yalnız yapıyorum. İlk derste epey şey öğrendik ama bunları ilerletmek ve uygulamak gerek, sindirmek için. Bir süredir fotoğraflarda gözlerim parlamıyordu. Etkinlikten sonra çektiğimiz fotoğrafta ise gözlerim parlıyordu. Bence bir kadının gözlerini ışıldatabiliyorsan, başarmıssın demektir." E.B.

Bir katılımcı yorumu: "İyi ki katıldım Kadın Doğası ve Yaratıcılık çemberine ve iyi ki oradaydım diyorum. Bu çemberde hem kendim gibi çok değerli kadınlar tanıdım hem de kendimde yeni keşiflere yelken açtım. Sohbet ettik, güldük, şaşırdık, merak ettik ve nasıl geçti koca bir gün anlamadık. Tadı damağımızda kalmıştı bu paylaşımın. Niyetlerimizle açtık çemberin şifasına yüreklerimizi. Dişil ve eril bütünlüğümüzü anlamayı, kendimize zarif ve naif olmayı ve bunun güzelliğini görmeyi, hayatın akışında ilerlerken dişi enerjimizin akış döngüleriyle de uyumlu olabilmeyi, yaratıcılığımızı keşfetmek ve güçlendirmek için nelere sahip olduğumuzu ve onlara ulaşmamızın aslında hiç de zor olmadığını hatırladık bu çemberde.

Bir olmanın, bir arada olmanın gücünü, ışığını, güzelliğini yaşadık. Orda olma konularımız her birimiz için farklı olsada her bir hikayede kendimizden bir parça bulduk. Ve bende bu çalışmadan yüreğimde gitmem gereken yönümü bulmuş ve bu yönü destekleyen yaratım gücünü ve ışığını kucaklamış olarak çıktım. 

Kızkardeşlerinizin desteği ve enerjisiyle bir olmak ve dişi enerjinin muhteşem hediyelerini almak için bir gün mutlaka orada olun.
Sevgili Estel tüm samimiyetin, doğallığın, bilgin ve sıcacık yüreğin ile bu alanda harika rehberliğin için sana tekrar teşekkür ederim.
🙏🌟❤️
Love&Light"

Esin

Yıllar önce çocukken, sevdiğimiz ve onay almak istediğimiz birinin bizlere sevdiğin şeyleri yap, enerjini yükselt, ruhunu genişlet, kendini geliştir, kendini çok sev demesi şu an yaşadığımız hayatları ve ilişkileri nasıl değiştirirdi?

Her şey de bununla başlamıyor mu? Kendine güvenli ve inanan, yaşamı çok seven ve tadını çıkaran cesur kadınlar olmak için farklı bir yol olduğunu bilmememizle... Sanki, mutlu yaşanabilecek tek bir yaşam yolu varmışcasına, düzenlenmis bir hayat yaşayarak ne kendimizi ne başkalarını memnun edebiliyoruz sonunda. 

Mutlu olmadığımız, kendi doğallığımızla kabul görmediğimiz bir arkadas ortamında, iş ve çevrede olmaya devam ederek yeni bir hayat tarzının olabileceğini nasıl bileceğiz? Etrafımızda işte bu yüzden ilham veren kişilere, kitaplara ve aynı niyette bir araya gelen insanlara ihtiyacımız var. Yeni hikayelere ihtiyacımız var. Farklı yaşamları bilmeye, zihnimizi açmaya, eve bu yoldan değil de, bilmediğimiz bir yoldan gitmeye ihtiyacımız var zaman zaman.

Öyle şanslıyız ki; bize bunu sağlayacak ortamlara ve kişilere erişebilmek artık çok daha kolay. Kadın Doğası ve Yaratıcılık etkinliğinde işte tam da bunlardan bahsediyoruz. Yeni bir hayatın, içimizdeki dişi enerjinin hatırlanmasıyla yaratılması ve bunun her seyi nasıl da farklı gözlerle görmemizi sağlaması. 

Mumlar, çiçekler, ritueller, yazı yazma, boyama, paylaşma, masaj teknikleri, ay bilgileri ile nasıl hayatlarımıza nasıl da güzellik ve dönüşüm katabileceğimizden bahsediyoruz. Kendimizi hatırlayabileceğimiz ve kendimizi rahatlıkla ifade edeceğimiz bir ortamda, hep beraber keşif yapıp, öğreniyoruz.

Etkinlik detayları için lütfen tıklayın.

Sorularınız ve kayıt için estelbensinyor@hotmail.com adresine yazabilirsiniz.

Estel Bensinyor