top of page

KALBE BADE X
ESTEL BENSİNYOR

Çakralarla Bitkisel Boyama Kiti

Kullanım ve Bilgilendirme Sayfası

Merhaba

Biz iki doğa ve bitki sevdalısı Müge & Estel, kendi deneyimlerimizi, öğrendiklerimizi ve tutkumuzu sizinle paylaşmak için yeteneklerimizi birleştirdik ve ................ setini hazırladık.

İkimizin de yaratıcılık, üretim yolculuğu başka olsa da, bitkilere dokunduğumuzda ve hayatımızda aktif olarak kullandığımızda oluşan his aynı. Aynı teslimiyet, aynı sevgi, aynı özlem... Birçok kadında da bu özlemin olduğunu hissediyoruz. Daha çok doğada olmak, doğadan duymak ve doğayı öğrenmek herkesin kalbine dokunan bir varoluş hali... 

Bunun için birçok yol mevcut. Bazen çıplak ayakla toprakta yürümek, bazen mevsim sebzelerinden yemekler hazırlamak, bitki infüzyonları içmek, bitkilerden ve doğal kumaşlardan kıyafetler giymek, hazırlamak, bitki resimleri yapmak, tentürler, el yapımı kozmetikler ile bedeni onurlandırmak, güneşi selamlamak ve ayın ışığında uyumak... Sayısız yol ile doğa ile bağ kurarız ve tarifsiz bir duygu ile doğada rahatlayabiliriz.

Kadınlar bunu çok iyi biliyorlar. Bunu dünyaya tekrar hatırlatacak olan da kadınlar. Bu bir öğrenme değil hatırlama yolculuğu... Tıpkı eski bilge kadınların toprak, doğa ile haşır neşir olduğu ve içsel bilgeliklerini uyandırdıkları zamanlar gibi. Biraz odaklanma ve süptil hissiyatları fark edebilmeye adanmakla, bitkilerden öğrenebiliyoruz. 

 

.......... setinde, insan bedenindeki 7 enerji merkezine uyumlu olarak seçtiğimiz bitkilerin enerjetik incelemesini, doğal boyama tüyolarını bulacaksınız.  Bitkiler ve çakralar hakkındaki bilgileri bize Estel Bensinyor sunarken, Müge Erel Güzel (Kalbebade) de bizlere aşağıdaki kumaş boyama sürecini anlatıyor. Kendisi bu boyama için önceden kumaşları hazırladı!

 

Umarız ki, doğa ile bağ kurma yolculuğunuzda her bir bitki tanesine dokunmak bir yol açsın, bitkileri kullanarak hazırlayacağınız doğal kumaş gibi yumuşak bir şekilde doğaya kendinizi bırakabilin. Hazırladığınız şalı gururla takın ve siz de başkalarına bu yolculuğu hatırlatın...

AŞAĞIDA FOTOĞRAFLAR & VİDEO İLE BOYAMA SÜRECİNİ ÖĞRENEBİLİRSİNİZ

8 ADIMDA KALBE BADE ile BİTKİSEL BOYAMA

KALBE BADE ile BİTKİSEL BOYAMA VİDEOSU

bottom of page