top of page

Cinsel Enerji & Para & Yaratım

Güncelleme tarihi: 20 Kas 2020

2 farklı oluş halime gözlemci oluyorum. Biri dünyada savrulan bir yaprak olduğuma inandığım ve değişiklik yaratmaya gücüm olmadığını hissettiğim bir hal. Bu teslimiyet halinden ziyade, kurban olma hali aslında. Teslimiyette yine de bir boşluk hali, o boşluk halinden doğan bir yaratım hali mevcut. Kurban hali farklı. Benim eski zamanlarda çok da tutunduğum bir hal. Birileri bana inanmadığında, beklentimi karşılamadığında düştüğüm bir tuzak. İkinci hal daha farklı, kendiyle mutlu olan bir yaprak, gittiği her yeri aydınlatıyor, enerji katıyor. İşte bu iki oluş hali arasındaki fark cinsel enerji. Bolluk ve yaratım enerjisi.

Her gün endişe, sinir, karamsarlık, beklenti hali ile veya her gün ilham dolu olma ve ilhamdan doğan aksiyonlarla hayatınızı yaşadığınızı düşünün. Birinden bir şey isterken "zaten olmaz" diye istediğinizi veya "ne olursa olsun kendim olmak için yapmam gerekeni yapacağım" kararlılığını fark edin.

Kendi yaratımlarınıza değer verdiğiniz ve bir bedeli kolaylıkla ifade edebildiğiniz hal ile bir ilişkide sizi gerçekten seven ve kapsayan bir adam bulmak arasında bir fark yok. Hepsi kendine değer duygusu. 

Kendine değer ver, arkana yaslan, emin olma duygusunu hücrelerine kadar hisset.

Böyle tatlı bir akış bu, nefes almak gibi. Para da yaratım da bizim sahiplenebileceğimiz bir şey değil.

Gelir, tekrar gelir, gider, gelir, alırız, veririz... Ne kadar özgür bir akış var ise içimizde, inançlarımızda işte hayatımızda da o denli rahatlıkla bir akış olur. Bu akışın olmadığı yerde, temel olumsuz duygular vardır. Korku, kıskançlık, nefret, açgözlülük, öfke, batıl inanç.. Okurken hepimiz bu duyguları tanıyabiliyoruz, bundan eminim. Bu duygular yerine arzu etmek, inanmak, cinsel haz duygusu, romantizm, umut, sevgi, aşk duygularının tohumlarını ekme niyetimiz olmalı. Bu da yaratımda özgürlük, alma ve vermede açıklık, doğallık, spontane olma hali getirecektir. Cinsel enerji, bu şekilde düşünülünce yaşamın verdiklerine açıklık ve spontane olma anlamında her türlü yaratımı destekler. Bu enerjinizin içinizdeki oranı kadar olasılık çekersiniz hayatınıza.  İlginizi, dikkatinizi yokluktan yaratıma, boşluktan olasılık dünyasına alın. Dikkatinizi yeterli olma, hak etme, mutlu olma, çocuk gibi isteme hali, neşeli olmaya yöneltirseniz... Yaratımınızı güzellikle, kolaylıkla ve spontanelik ile harmanlarsanız... Bunu da uzun süreli bir alışkanlık haline getirirseniz içinizdeki lider yavaş yavaş büyüyecektir. Kararlı bir cesaret, kararlılık, kesinlik, sorumluluk bu şekilde içinizde uyanacaktır. Hayal kurma becerisi kendimizi derin kuyulardan çıkardığımızda artar. Dünyaya hizmet ettiğimiz, olduğumuz kişiyi hizmete adadığımızda her şey değişecektir hayatımızda... Para içsel eğilimlerimize, kattığımız enerjiye, eğitimlerimize göre yön bulan bir enerjidir.  Üzerinde düşünebileceğiniz farklı sorular; *Şu anda cinsel enerjiniz, coşkunuz, yaşam isteğinizin yüksekliği sizi tatmin ediyor mu? *Spontane yaratımlar yapabiliyor musunuz? *Aşırı tutunma, beklenti içinde mi aksiyon alıyorum? *Eylemlerim coşkulu bir ilham halinden mi geliyor? *Kendimi kolaylıkla ifade edebililyor muyum? *Bolluk içinde yaşamak nasıl bir his olur?

275 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page