top of page

Dişi Eril Dengesi

Güncelleme tarihi: 20 Kas 2020

Dişi olan çok değerli. Hissetmek, rüya görmek-sezgiler, özlem duymak, rahatlamak, doğa ile birlikte hareket etmek, yavaşlamak. DOĞRU ama EKSİK... Katıldığım çeşitli eğitimler esnasında gelişen "dişi" "akışta olan" yanım yapmak istediklerim, vizyonum için eksik kalıyor. Zaman içerisinde, "eril" yanıma olan ihtiyacımı daha net gördüm. Sınır çizmek, inşa etmek, kurmak için... Önümüzdeki yıllar iki çemberin (dişi & eril) birleştiği bir yapı yaratmamız gerekecek. Hem bireyselliği hem de topluluk olmayı, dünyaya hizmet etmeyi aynı anda deneyimleyeceğiz.


01

DİŞİ HİSSETMEK GÜZELDİR

Hele dengede ise...

Kendimizi kapsanıyor, ihtiyaçlarımız karşılanıyor, şımartılıyor, nefes alıyor hissederiz. Kaslarımız gevşer, bedenimiz  daha rahat ve özgür hareket eder. Hislerimizi daha rahat ifade eder ve daha yaratıcı fikirler bulabiliriz. Hayat içinde sembolleri daha net görürüz ve bağlantıları kurabiliriz. Hayvanlara ve doğaya duyarlı oluruz. Kendimize şifa olacak, iyi gelen beslenme alışkanlıklarını, yüz & vücut bakımını aksatmayız. Müzikle dans eder, yargısızca birini empati kurarak dinleyebiliriz.


02

MASKÜLENİ DAVET ETMEK

Harikadır!

Şu an bu yazıyı yazarken, tam da hayal ettiğim yerde, bir pencere kenarında, filtre kahvem eşliğindeyim. Burada olmayı BEN seçtim. Böyle bir yazı yazmayı, böyle bir e-posta hazırlayabilmeyi ben seçtim. Bu seçme, karar verme hissi öyle özgürleştirici ki.. Ah içimdeki maskülen. sen olmazsan bugün istemediklerimi hayatımdan çıkaramazdım. İstediklerimi inşa edecek gücü bulamazdım. Yapacağım dediklerime sadık kalamazdım.. İyi ki varsın. Seni yaşatmaktan, "güçlü" olmaktan korkmuyorum.


03

İç EVLİLİK

Gitmemem gereken yeri bana içimdeki feminen hissettirir, "Hayır" demek maskülenin işi...

Yaşamak istediğim yaşam modelinin vizyonunu hissederim, bu feminenin işi,  somutlaştırmak ise maskülenin...

Para istemek ve paranın getirdiği konforu aramak feminenin arzusu, onu yaratmak ve söylemek, değer duygunu somutlaştırmak maskülenin oluşu.

İçindeki evlilik ile kendine saygın mutlaka artar. Güçlü olmaktan korkmazsın ve senin gücünden korkmayan dostlar, eş ve bir hayat seçersin.

Aklın ve kalbin bir arada olduğu bir yaşam dileğimle...
93 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page