top of page

Kendini Sevmek

Güncelleme tarihi: 20 Kas 2020

Senden sadece bir tane var. Senin de sadece bir hayatın var. Kendini sevmek dışında, ne yapabilirsin ki en güzel.


Kimse kimseye benzemiyor. Bazılarının yetenekleri, bazılarının güzellikleri, bazılarının da yaşantıları mükemmel görüntüsünün ardından kim bilir nasıl gerçeklikler barındırıyor? Başkalarına baktıkça, kendini sorguluyor insan. Başkalarından onay aldığın takdirde yaşamının doğru olduğuna inanmıyor muyuz çoğumuz? Kabul görme motivasyonu, insanı en çok yönlendiren duygulardan biri değil mi?

Kendini seversen doğal olursun ve sana yapıştırılan değerler ve olman gerektiğini düşündüğün kişiler bir bir maske gibi düşerler. Biraz yalnız kal. Biraz sessiz kal. Sessiz kal ve hayallerini, olduğun halini önce sen içine sindir. Önce sen, olduğun kişiyi içine sindir ki, başkalarına anlatman gerektiğinde, bir gün dış dünyada kendini paylaşman gerektiğinde, kendinden emin olarak anlat kendini.

Sabah bazen kötü hislerle uyanırız. Bu hislerin geçiçi olduğunu hatırla. Eğer kendini sevmek istiyorsan, bu konuda kontrol senin elinde. Beslenmene, davranışlarına özen göstermek senin elinde çünkü.

Herkes kendini, dışarıdan başkasının gördüğü gibi görse. Aslında güzel olduğunuzu düşünürseniz, etrafa da ışık yayarsınız. İşin sırrı bu. Çok güzel bir kadın, eğer kendini beğenmiyorsa, başkaları için kötü düşünüyorsa, onun güzelliğinin ne önemi ne de ışığı kalmaz.

Senden sadece bir tane var. Senin de sadece bir hayatın var. Kendini sevmek dışında, ne yapabilirsin ki en güzel. Kendini kabullenmekten, hatta zaman zaman eksikliklerinle dalga geçmekten olsa olsa keyif duygusu oluşur. Bir insanın sabit kalan güzelliği yaydığı ışıktır.  Kendini seven, hayallerini gerçekleştiren kişiler de zaten eş zamanlı olarak bedenlerine özen gösterirler. 

Kendini sevmek kolay aslında. Zor olan, eski kalıplara tutunup, kendinle ilgili sevmediğin düşüncelere takılıp, kendini aşağıya çektiğin bir hayat yaşamak.

Kendini sev ve her şey yolunda gitsin. Dışarıda olanlar da seni en az düzeyde etkiler. Çünkü sen ve ışığın kendini koruma yolunu, kendini severek bulmuştur zaten.


35 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page