top of page

Yaratıcılık ile İlgili Niyetler

Güncelleme tarihi: 20 Kas 2020

Bazı günler içimizden yükselen bir enerji hissederiz. Heyecan gibi, sanki bir şey olacakmış gibi ve ya bir şey bizi bekliyormuş gibi. Bu sese çoğu zaman kulak vermeyiz. Aslında bir şey, bizim tarafımızdan ortaya konmayı, bizim aracılığımızla gerçekleşmeyi bekliyordur.

İfade edemedigimiz, bir kanal aracılığıyla ortaya koyamadıgımız yaratıcılıgımız bizi uykusuz, huzursuz ve ya tatmin olmamış hissettirebilir. Hatta kilo almamıza sebep olabilir. Bu seslere kulak verip, kendimize doğru soruları sorarak, kendimize ve hayatımıza farklı bir yön verebiliriz.

Yaratmak ile ilgili duamızda ve niyetimizde, kim olduğumuzla ilişkide olmayı istemek önemli bir başlangıctır. Yıllarca masa basında oturup, bir gün, o kişi olmadığınıza, aslında sosyal yönünüzün açılmasının sizi mutlu edeceğine karar verebilirsiniz. Belki de, daha önceki çalışma hayatınızdaki bilgilere, bir de liderlik özellikleri eklemeniz, yeni bir yönü ortaya çıkarmanız gerekiyordur. Ben kimim, ne istiyorum ve ne alanda gelişmek önümü açacaktır gibi sorular sorarak, bazen de kendimizle baş başa kalıp, hislerimizi dinleyerek bu sorulara yanıt bulabiliriz.

Hayallerinizi hatırlayıp, bedeninizi dinleyerek, güç ve kendine güven temelinde bir iş ve hayat yaşama hakkını kendinizde görün. "Yaratıcılığım, yaptığım her işte yolumu açsın. Evimde, işimde, ilişkimde yapıcı olayım. Tekrar oyun oynayacak neşeyi kendimde bulayım." gibi niyetler ve bu niyetleri tekrar etmek, odağınızı yeni ve yaratıcı bir yaşam tarzına mutlaka çevirecektir.

Niyetlerini gerçek kılan insanlarla ilişkide olun. Yaratıcılığını yaşayan, yapıcı insanlarla... Sizi aşağıya çeken insanlar, niyetlerinizin gerçekleşmesi konusunda enerjinizi dağıtırlar. Sizi motive eden kitaplar okuyun ve örnek aldığınız insanların hayat hikayelerini anlayın. Yaratıp da başarısız hisseden ama o başarısızlıktan mucizeler yaratan insanları...

Niyetlerinizi kalpten tutun ve doğru insanlarla paylasın. Yaratıcı niyetleriniz yönünde aksiyon aldığınızda, niyetinize karsılık mutlaka bir cevap gelecektir. 65 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page