İyi ki katıldım Kadın Doğası ve Yaratıcılık çemberine ve iyi ki oradaydım diyorum. Bu çemberde hem kendim gibi çok değerli kadınlar tanıdım hem de kendimde yeni keşiflere yelken açtım. Sohbet ettik, güldük, şaşırdık, merak ettik ve nasıl geçti koca bir gün anlamadık. Tadı damağımızda kalmıştı bu paylaşımın. Niyetlerimizle açtık çemberin şifasına yüreklerimizi. Dişil ve eril bütünlüğümüzü anlamayı, kendimize zarif ve naif olmayı ve bunun güzelliğini görmeyi, hayatın akışında ilerlerken dişi enerjimizin akış döngüleriyle de uyumlu olabilmeyi, yaratıcılığımızı keşfetmek ve güçlendirmek için nelere sahip olduğumuzu ve onlara ulaşmamızın aslında hiç de zor olmadığını hatırladık bu çemberde.

Bir olmanın, bir arada olmanın gücünü, ışığını, güzelliğini yaşadık. Orda olma konularımız her birimiz için farklı olsada her bir hikayede kendimizden bir parça bulduk. Ve bende bu çalışmadan yüreğimde gitmem gereken yönümü bulmuş ve bu yönü destekleyen yaratım gücünü ve ışığını kucaklamış olarak çıktım.

Kızkardeşlerinizin desteği ve enerjisiyle bir olmak ve dişi enerjinin muhteşem hediyelerini almak için bir gün mutlaka orada olun.
Sevgili Estel tüm samimiyetin, doğallığın, bilgin ve sıcacık yüreğin ile bu alanda harika rehberliğin için sana tekrar teşekkür ederim.
— ESİN Akdağ

Farkındalık, açığa çıkarma, cesaret verip harekete geçirme gibi sonuçlar doğurdun bende. Benim için hayatımda bir olay olumsuz gelişti, eskiden olsa takılıp kalırdım. Şu an kalmıyorum. Ben odaklı olmaya çalışıyorum. Mutluluğu birinde değil kendimde arıyorum. Biriyle nasıl mutlu olmaktan hoşlanacaksam, kendi kendime bunları yalnız yapıyorum. İlk derste epey şey öğrendik ama bunları ilerletmek ve uygulamak gerek, sindirmek için. Bir süredir fotoğraflarda gözlerim parlamıyordu. Birlikte geçirdiğimiz günden sonra çektiğimiz fotoğrafta ise gözlerim parlıyordu. Bence bir kadının gözlerini ışıldatabiliyorsan, başarmıssın demektir.
— Ece Bilge

Çok güzel kurgulanmış ve içselleştirilmiş bir yöntem ile Estel bize farkındalık dolu bir gün yaşattı. Etkinlikten sonra yaratıcı hayallerim için yardım istemeyi, kadın bedeninde olmanın yaratıcılık konusundaki avantajını, isteklerime ulaşmam için en büyük engelin kendim olduğunu keşfettim. İyi ki oradaydım, teşekkürler Estel.
— MERVE A.

Çok klas ve temiz bir logo için teşekkürler! Her zaman tasarımla ilgili “to go” insansanısın benim için.
— Çigdem Ahu.
Estel almış olduğu eğitimleri ve kendi girişimcilik deneyimini profesyonel ve yaratıcı bir şekilde harmanlamayı başarmış özel bir yaşam koçu. Siz de hayatınızın farklı alanlarıyla ilgili yeni bir farkındalık kazanma, hayal ve isteklerinizi berraklaştırma ve size hizmet edecek aksiyonları yeniden şekillendirme arayışındaysanız; Estel ile çalışmanızı gönülden öneririm. Çünkü bazen kalbi açık, yaratıcı bir bilgenin ufak bir dokunuşu akışa dönmek için yeterli olabiliyor.
— Gökçe İlsever

Sevgili Estel “Tasarım & Marka Atölyesi” kapsamında yaşantıma girdin. “Şule Karavanda” çocuk kitapları serisine yaratıcı, estetik ve özgün bakış açınla hayat verdin. Okuma yazma bilmeyen miniklerin kitaplarımı eline alır almaz “ne güzel kitaplar yazmışsın” demelerinin asıl sebebi sensin.
Esnek, yumuşacık, mütevazi, sorumluluk sahibi kişiliğinle uzun yıllar seninle çalışacağımı bilmek içimi rahatlattığı gibi aynı zamanda hayal gücümün sınırlarını zorlamam konusunda da beni cesaretlendiriyor. Portakal, sen, ben ve bize yol arkadaşlığı yapan binlerce çocukla daha nice yolculuklara çıkacağımıza eminim. Seninle birlikte üretme ve çalışma zevkini, konforunu bana bahşedene ve sana binlerce kez teşekkür ederim.
— Şule Cingil

Estel’in yaratıcı yolculuğunu paylaştıği bir çalışmaya katılmıştım. O kadar etkilenmiştim ki, eve gelir gelmez hayata geçirmek istediğim projemi kağıda döktüm ve ilk defa cesaret ederek başkalarıyla paylaştım. Daha sonra attığım ilk adımlar işe döndü. İlham veren enerjisi için Estel’e sonsuz teşekkürler.
— SEMRA E.,

Koçluk görüşmemizde, bana verdiğin değerli desteğin için teşekkür ediyorum. İçimde gerçekten ne istediğimi ortaya çıkarıp doğru kararı almam için bana ışık oldun.
— İrem Ü.
Sayende ilk adımı atma cesareti ile tanıştım ve aklıma daha önce gelmeyen yeni yollar keşfettim. Netlikle birlikte yola koyulmamı sağladın. Teşekkürler!
— İncİ