top of page
bence-balla-schottner-x68FaxTyx90-unspla
IMG_7745 - Kopya.png
bence-balla-schottner-x68FaxTyx90-unspla

Hayat, başımıza gelenlerle ilgili yaptığımız seçimler, gelişim süreci ve yaşamın getirdiklerine adapte olma sürecinden ibaret. 

Benim için çocukluğumdan beri yaratıcı olmak, bir şeyler üretiyor olmak çok değerliydi. Her zaman mutluluğumu bulabileceğim kendi dünyamı kendim yarattığım içe dönük bir halim vardı. 

Tasarım ve reklamcılık okuduktan sonra, farklı firmalarda uzun dönem çalışarak somut yaşam içerisinde de var olabilmenin, hayal gücü ve gerçekliği birleştirebilmenin teknik yollarını öğrendim.

20'li yaşlarım kişisel hayatımda birçok farklı zorluk getirdi. Bu zorluklar beni kendi keşif sürecime ve kalbimin sesini duymanın öncelik olduğu bir yaşama sürükledi. Gerçekten kim olduğumu ve neden burada olduğumu keşfetmek için önceliğimin keşif olduğu bir sürece girdim. Neyi aradığımı bilmeden, yıllarca yolda kaldım. Neyi bulacağımı bilmeden kendime yatırım yaptım. Her adımda, adım adım açılan, yavaş yavaş gelişen, içimde sabırla büyüyen bir ben inşa etmeye başladım.

Geçmişe dair hikayelerin beni tanımlamadığını, her zaman yeniden başlanabileceğini, var olmanın en güzel yanının dünyaya hizmet etmek olduğu anladım. Hikayemi sahiplenmenin önemini ve ışığın ancak gerçek bir karanlıktan sonra çıkabileceğini gördüm. Her yaratımın ardında, onu gerçek yapan bir hikaye var. Ben bu hikayeleri ve döngüleri görür oldum.

bence-balla-schottner-x68FaxTyx90-unspla

İlk önce kadın olmak ve dişilik kavramları - ilişkiler üzerinde kendimi ve kısır döngülerimi görmeye başladım. Benim için çıkış noktası, dişil prensibe ait olan sezgileri dinlemek, döngüler sayesinde kendimi tanımak, rüyalarımı takip ederek içsel bilgelik ile buluşmak oldu. Bu yüzden SHAKTIDAYS ürünlerinin ilki Menstrüasyon Döngüsü Defteri benim için özel bir anlam ifade ediyor. Kendimle buluştukça içimde yükselen enerjiyi, yaratıcılık kitabı ile ifade edebildim... Kadın Doğası ve Yaratıcılık İlüstrasyon Kitabı, kalbimden kolaylıkla doğan, renklerle, ifadelerle, cümlelerle kendi yolculuğumu başlıklar halinde ifade ettiğim bir kitap oldu. Her kadının kendi bilgelik yolculuğunda da benzer başlıkları tanıdık bulabileceğine inandım. Daha sonra kendi gücümü ve yaratıcılığımı sahiplenmemle girişimcilik yolculuğum başladı.

Kendi vizyonumu ve hayalimi somutlaştırmak bambaşka bir yolculuktu. Dişiliği hep pasif ve alıcı olmak ile anlamlandıran ben, asıl şifalanmayı feminen prensipten gelen sezgi ve bilgeliği, yaşama somut olarak katarak yaşadım. Markanı Yarat Rehberi ve Sosyal Medya Planlayıcısı ile içimdeki güçlü, oraya koyan, sahip çıkan, sorumluluk alan yan ile buluştum. Rehber ajanda ve kitaplarım - eğitimler sayesinde kendi yolculuğumu diğer kadınlar ile paylaşacak bir kanala açıldığımı hissediyorum. Birçok kadının girişimcilik hikayesi ve fikirlerini paylaştığı, Makemydaytr ile ortak yarattığımız ajanda, Make Inspire Create, dışa dönük olma, ortaklık yapma konusunda bana çok önemli bir kapı oldu. Sezgisel Kart Destesi, yaşadığımız pandemi sürecinde, kendi hislerimle bağlantıda kalmamı ve merkezlenmemi sağladı. Bilge Kadın Rehberi bugüne kadar hissettiğim, düşündüğüm, uyguladığım eğitim ve hisleri kapsayan, kadınlar için bütünsel bir rehber niteliğinde...

Kendimle ilgili inandığım, ilk başta "içe dönük" diye kendimi adlandırdığım tanımlar yerine, aslında birçok farklı şeyi yapabilen, üretebilen ve sevdiği işi yaparak sürdürülebilir bir yaşam modeli tasarlayabilen bir kadın olduğumu keşfettim. Başka kadınlar için de aynı şeyi diliyorum;

hikayelerimizi - hayal kırıklıklarımızı - güçlü yönlerimizi harmanlayıp hepimiz yaşamda yenilik yaratacak sistemler kurabiliriz. Bunu yapmanın en iyi yolu da içsel keşif. Girişimcilik, içsel keşif olmadan eksik kalır. 

Şimdi yeni ajanda- kitap- ritüel setleri - ürünler - posterler ve eğitimler ile yeteneklerimi harmanladığım bir yaşam modeline adanmış olarak birçok insanla gönül bağı kuruyoruz. Umarım sizinle de karşılaşır ve daha iyi bir gelecek için yeteneklerimizi ortaya koymanın yollarını hepimiz bulabiliriz.

Sevgilerle,

Estel Bensinyor

bottom of page